Bir define avcısı ne kadar işaret bilgisi vs. olmasa bile kolayca define bulabilir. Definecinin ilk öğrenmesi gereken toprak yapısıdır, eğer toprak yapısı bilginiz varsa hiç işaretten anlamasanız bile; define bulma şansınız vardır.

Bakın define aradığınız yerde ilk önce kafanı yere eğeceksin; yavaş yavaş toprağa bakarak yürüyeceksin. normal doğal olan zemin kayış gibi durur; ama define olan yer kazılıp tekrar doldurulduğu için; kayış gibi değil daha kaba ve renk farklılığı vardır.

Hem böyle yerleri 20 cm kazdıktan sonra var yok kolayca anlarsın. zaten gerçek defineci 20 cm den fazla kazmaz; 20 cm kazdığında var yok %70 kendini belli eder. Normal doğal yeri kazdığınızda yer kayış gibi kazma girmez haldedir, buranın dünya kurulalı böyle olduğunu hemen anlarsın. ama kazılıp doldurulan yer öyle değildir toprak mutlaka kaba çıkar buranın daha önce işlem gördüğünü hemen anlarsın.

Zaten bir çok define avcısı bu taktiği uygular, hani ben işaretten anlarım diye gelenler aslında işaret falan çözdükleri yoktur; işaretin çevresini gezer sadece zemine bakar; zemindeki kaba yeri buldumu işaret burayı gösteriyor der; halbuki alakası yok.

One thought on “En Kolay Define Bulma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.